Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Drukuj PDF

"Dzieciak rządzi"

"...Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać"

To myśl przewodnia bajki, na którą wybrali się wybrani wychowankowie z pwd w Skrzyszowie i Pogórskiej Woli w nagrodę za najlepszą kwartalną frekwencję. Projekcja bajki odbyła się 25 kwietnia w Mościcach w kinie Millenium. Gratulujemy i życzymy dalszego regularnego i aktywnego udziału w życiu społeczności placówki.

Drukuj PDF

"Bóg odrzucił ten kamień jakby nic nie ważył i wstał tak lekko z grobu"

Tradycyjnie w obu placówkach -  w Skrzyszowie i w Pogórskiej Woli w ostatni dzień przed świętami , przeżywaliśmy uroczysty dzień, w którym wychowankowie spożyli Wielkanocne Śniadanie. W tym roku na stole zagościły tradycyjne staropolskie potrawy: pasztet warzywny, jajka nadziewane, żurek wielkanocny z kiełbasą i babka świąteczna. Dzieci  dzień wcześniej brały udział w przygotowaniu potraw. Wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia a śniadanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkim życzymy pełnych Nadziei i Wiary Świąt Wielkiej Nocy.

Drukuj PDF
Kiermasz wielkanocny

Ostatnie tygodnie żmudnych prac związanych z przygotowaniem przepięknych ozdób wielkanocnych dobiegły końca. W pierwszą niedzielę kwietnia i w poprzedzający ją piątek, wychowankowie PWD wystawili na kiermasz swoje prace. Wysiłek się opłacił, gdyż prawie wszystkie rzeczy zostały sprzedane. Ofiarodawcom i ludziom dobrego serca składamy serdeczne Bóg zapłać i dziękujemy ks. proboszczowi Zdzisławowi Gniewkowi za stworzenie możliwości rozpowszechniania naszych dzieł.

Konkurs wielkanocny

Dnia 31.03 w PWD w Pogórskiej Woli miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na własnoręcznie wykonaną pisankę. Każdy z wychowanków miał w domu przygotować pisankę według wcześniej podanych wytycznych. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom polskiej tradycji w wykonywaniu ozdobnych wielkanocnych jaj. Uczestnicy wcześniej zostali zapoznani z rodzajami pisanek: kraszanki, oklejanki, drapanki, rysowanki, ażurki. Zwycięzcami konkursu zostali: Emilia Dobosz, Karol Kwiek, Tomasz Cich. Nagrodami były dekoracje wielkanocne zrobione z włóczki.

Strona 3 z 24

<< pierwsza < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>