Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Ferie na lodzie

Dnia 3.02.2017r. dzieci z PWD w Pogórskiej Woli spędziły dzień aktywnie. W ramach zajęć  udaliśmy się do Tarnowa na lodowisko TOSiR-u. Kilkoro z wychowanków po raz pierwszy miało okazję założyć łyżwy na nogi i spróbować swoich możliwości na lodzie. Jak się okazało nie miały z tym większych trudności- nie zaliczyły "bliskiego spotkania z lodem". Wszystkim dopisywały doskonałe humory.

Drukuj PDF
Ferie z afrykańską przygodą

 

Zakończył się pierwszy tydzień ferii.  W placówce w Skrzyszowie dzieci wraz z artystami z "Niezłego cyrku" przeniosły się w iście afrykańską rzeczywistość. Przedstawiono projekcje multimedialne o życiu, zwyczajach i kulturze plemion zamieszkujących terytorium Afryki, a także o zwierzętach.  Artyści zapoznali dzieci z instrumentami i rytmami afrykańskimi, co więcej każde dziecko nauczyło się prostych kroków tańca afrykańskiego i piosenek. Wszystko to przeplatane było fantastycznymi zabawami i pomysłowymi pracami artystycznymi wykonywanymi przez dzieci. Niepowtarzalny klimat i olbrzymia pasja i zapał, który towarzyszył i dzieciom i twórcom tych warsztatów sprawił, że dzieci z łatwością otworzyły się na wiedzę o świecie, poszerzyły swoje horyzonty i doświadczyły nowych, wspaniałych wrażeń.

Wyjazd do kina

Dnia 1.02.2017r. dzieci z PWD w Pogórskiej Woli wzięły udział w zorganizowanym w ramach zajęć wyjeździe do kina na film pt. "Balerina". Film opowiadał o dziewczynie z sierocińca, której skrytym marzeniem było zostać baleriną. W toku realizacji swoich marzeń napotykała wiele trudności, które dzięki wsparciu przyjaciół udało się jej pokonać i w wyniku ciężkiej pracy osiągnęła swój wymarzony cel. Film  dzięki lekkiej fabule dostarczył dzieciom wielu pozytywnych emocji, uśmiechu.

Drukuj PDF
"Iskierka radości" - projekt edukacyjny organizowany przez przedstawicieli III LO w Tarnowie.

Projekt odbył się w Skrzyszowie 30 stycznia 2017r. organizowany był w ramach lekcji Wiedzy o kulturze. Jego celem było - poprzez wspólne zabawy, czytanie książek a także koncert wraz z udziałem dzieci - zapoznanie tych ostatnich z kulturą, którą mogą spotkać też na co dzień. W ramach zajęć przeprowadzono zabawy integracyjne, zapoznawcze, quiz n.t. mniej lub bardziej znanych bajek podzielony na 3 części: konkurs wiedzy z pytaniami, rozpoznawanie ścieżki melodycznej bajki, zadanie do wykonania. Następnie dzieci poproszone zostały o krótkie przedstawienie wybranej bajki z niespodziewanym zakończeniem. Każde najlepiej wykonane zadanie było nagradzane słodkościami. Na koniec czas umilony został wspólnym śpiewaniem piosenek dla dzieci w formie karaoke.

Spotkanie

Opłatkowe

W pierwszych dniach Nowego Roku w placówce w Pogórskiej Woli odbyło się spotkanie opłatkowe. Był to niezwykle uroczysty dzień dla każdego z wychowanków, każdy z nich miał swój wkład w przygotowaniu wigilijnej kolacji. Zgodnie z obyczajem zaczęliśmy od odczytania Pisma Świętego i złożenia sobie życzeń łamiąc się opłatkiem. Następnie spożyliśmy uroczystą kolację: zupę grochową i pierogi z kapustą, na stole nie mogło również zabraknąć świątecznych wypieków.Po kolacji śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie muzycznym. Wiele radości sprawiły dzieciom drobne upominki, które znalazły pod choinką.

Strona 6 z 24

<< pierwsza < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>