Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Drukuj PDF
Opłatek, życzenia i ... prezenty

"Kiedy świąteczny stół się ugina, śpiewa kolędy cała rodzina. Na niebie pierwsza gwiazda już świeci, niech Cię bogaty Mikołaj odwiedzi..."

22 grudnia, we czwartek, w Placówce w Skrzyszowie odbyła się symboliczna kolacja wigilijna. Choć skromna, cicha i bez udziału gości to bardzo odświętna. W przystrojonej sali i przy zapalonej choince został nakryty stół dla wychowanków, opiekunów i ... niespodziewanego przybysza, jak nakazuje tradycja. Zapalono świece, odczytany został fragment Pisma Świętego, pomodlono się i przy łamaniu opłatka złożono sobie wzajemnie życzenia. Dzieci zasiadły do Wigilii - barszczu z uszkami, ziemniaków, surówki, ryby. Nie zabrakło też świątecznych wypieków. Po symbolicznej wieczerzy wychowankowie odśpiewali najbardziej znane kolędy przy akompaniamencie muzycznym. Miłym dla dzieci akcentem tego wieczoru była wizyta św. Mikołaja z drobnymi upominkami pod choinkę.

Drukuj PDF
Święta tuż, tuż...

W ostatnim tygodniu w Placówce w Skrzyszowie gorączka przedświątecznych przygotowań przyniosła oczekiwane efekty. Każdy wie, że świąteczny nastrój to między innymi pięknie udekorowane pomieszczenia, stoły i oczywiście przystrojona choinka. Dzieci  - nauczone na wcześniejszych warsztatach - własnoręcznie wykonały bombki z kul styropianowych i atlasowych tasiemek oraz cekinów, przystroiły nimi choinkę, powiesiły pomalowane przez siebie Aniołeczki. Sporo czasu pochłonęło wykonywanie stroików świątecznych, z których jeden został podarowany Wójtowi Gminy wraz z życzeniami świątecznymi. Teraz zostało już tylko oczekiwanie...

Drukuj PDF
Bombowe warsztaty

Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wychowankowie Placówki w Skrzyszowie rozpoczęli pierwsze przygotowania. Wstępem do nich były warsztaty z tworzenia własnych pomysłem zdobionych bombek choinkowych. Warsztaty przeprowadziła p. Bożenka w piątek 9 grudnia. Było ciekawie, wesoło i kolorowo a na efekty długo nie trzeba było czekać. Bombki zawisną na bożonarodzeniowych choinkach w placówkach (także w Pogórskiej Woli) jak również będą elementem dekoracji świątecznych stroików.

Drukuj PDF
JUNIOR CHEF - II edycja konkursu kulinarnego

W ubiegłym tygodniu wychowankowie PWD w Pogórskiej Woli wzięli udział w konkursie kulinarnym Junior Cheff II. Dzieci zostały podzielone na cztery grupy, każda z nich miała przygotować posiłek według załączonego przepisu. Każda z grup musiała wykazać się organizacją pracy, zmysłem smaku i estetyką podania. Dzieci przygotowały śniadanie- kebabiki, obiad- zupa krem i placki ziemniaczane oraz podwieczorek- pizzowe zawijaski. Po konsumpcji dań jury w składzie- wychowawca i dwie byłe wychowanki wybrało zwycięską grupę- Emilka, Tomek i Karol. Dzieci zostały nagrodzone książkami kucharskimi.

Drukuj PDF

Piękne wspomnienie

Ostatnio pożegnaliśmy (z racji opuszczenia gimnazjum)  jedną z naszych wychowanek, która uczęszczała do Placówki przez ponad 7 lat edukacji podstawowej i gimnazjalnej.  Warto obejrzeć piękny film, upamiętniający te chwile, które z nami spędziła w Placówce. Mamy nadzieję, że ten czas na długo pozostanie w Jej pamięci...


Strona 7 z 24

<< pierwsza < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>