Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Drukuj PDF
Na miły początek roku szkolnego...

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego zakończył się dla dzieci okres wypoczynku, relaksu i  letnich atrakcji. Aby choć na chwile zatrzymać letnie uroki, w pierwszym tygodniu prawdziwej nauki zorganizowany został grill w Placówce w Skrzyszowie, na który zaproszeni zostali również wychowankowie Placówki w Pogórskiej Woli. Sytuacja sprzyjała wymianie doświadczeń z przygód wakacyjnych przeżytych przez dzieci z obu Placówek a także miłemu spotkaniu wychowawców. Oczywistym była konsumpcja upieczonych przez dzieci kiełbasek a także poczęstunek ze słodkościami i napojami. Nie zabrakło również szeregu zabaw i konkursów przygotowanych przez wychowawców na otwartej przestrzeni jako, że pogoda była sprzyjająca. Poprzez takie pozytywne działania i doświadczenia wychowankowie z pewnością lepiej "wejdą" w nowe szkolne obowiązki.

Drukuj PDF

Wakacje za nami !

Wraz z nadejściem wakacji rozpoczął się dla wszystkich szkolnych dzieci okres wypoczynku i letnich wojaży. Placówka w Skrzyszowie i Pogórskiej Woli zorganizowała letni czas wolny swoim wychowankom w lipcu i przez połowę sierpnia. W tym czasie - oprócz organizowanych zajęć opiekuńczo - wychowawczych wewnątrz placówki -  wychowankowie:

  1. lokalnej pizzerii, gdzie skosztowali przepysznej pizzy
  2. ruin na Górze Św. Marcina w Tarnowie, gdzie zasmakowali tamtejszych lodów
  3. terenu zalewu Skrzyszowskiego wraz z uczestnikami półkolonii ze szkoły Podstawowej w Skrzyszowie

W związku z powyższym tegoroczne wakacje wychowankowie zaliczają do udanych a po 2 tygodniowej wakacyjnej przerwie wypoczęci i z nowymi siłami rozpoczną nowy rok szkolny.Drukuj PDF

Wypoczynek w Zawoi

W dniach 30.06-4.07 2016r. Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie i Pogórskiej Woli wyjechały na wakacje do Zawoi- w Beskidzie Żywieckim. Dzieci wypoczywały w Ośrodku Wczasowo Wypoczynkowym "SILVER Sp. z o.o"

W wypoczynku uczestniczyło 25 wychowanków z obu Placówek. Dzieci miały zapewnione mnóstwo atrakcji od rana do wieczora każdego dnia. Pierwszym punktem pobytu było zwiedzanie Skansenu w Zubrzycy Górnej. Jedną z ciekawszych atrakcji był wyjazd kolejką górską na Mosorny Groń, ponieważ niektóre z dzieci miały okazję po raz pierwszy jechać taką kolejką. Schodząc z góry mogły podziwiać piękny Wodospad Mosorczyk o wysokości 8m n.p.m. Wiele wrażeń pozostawił zielony kulig na wozach zakończony ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Dzieci również miały okazję zobaczyć bacówkę na Hali Barankowej, a po długiej wędrówce mogły "popluskać się" w okolicznym potoczku.  Zwiedziły również "zawojski Wawel" w Suchej Beskidzkiej. Dzieci brały też udział w zajęciach zorganizowanych przez wychowawców. Natomiast na zakończenie 5-cio dniowego pobytu w górach, w drodze powrotnej dzieci miały możliwość obejrzeć Dom Rodzinny Św. Jana Pawła II w Wadowicach.

Drukuj PDF
Dzień Matki i Dziecka

W dniu 2 czerwca we czwartek wychowankowie Placówki w Skrzyszowie świętowali wspólnie Dzień Matki i Dzień Dziecka. Z tej okazji zaproszono mamy na poczęstunek, kiełbaski z grilla, placki, ciastka, kawę i herbatę. Mamy dostały drobne upominki od swoich pociech a dzieci mnóstwo słodyczy. Ale najważniejsze w tym dniu było to, że dzieci wspólnie ze swoimi mamami mogły spędzić te krótkie chwile na wzajemnych "pogaduchach", żartach a wszystko to w miłej atmosferze, na co czasem w codzienności trudno znaleźć czas.

Drukuj PDF
Dzień Dziecka

W PWD w Pogórskiej Woli 1 czerwca na dzieci czekała miła niespodzianka. Zamiast codziennych zajęć udaliśmy się na wycieczkę do Tarnowa, w ten sposób postanowiliśmy uczcić Święto Dzieci. Na początku udaliśmy się na obiad- pyszną pizzę. Następnie pospacerowaliśmy po słonecznym Tarnowie, a na zakończenie wędrówki udaliśmy się na pyszny deser - lody włoskie. Na placówkę dzieci wróciły w doskonałych humorach. Dzień ten był dla nich dniem obfitującym w niezapomniane wrażenia i mnóstwo radości.

Strona 8 z 24

<< pierwsza < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>