Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Drukuj PDF

Śniadanie Wielkanocne

We czwartek Wielkiego Tygodnia w Placówce w Skrzyszowie dzieci miały możliwość przygotowania i spożycia własnego Posiłku Wielkanocnego.

Na stole znalazł się żur z jajkiem, które jest symbolem nowego życia i kiełbasą jako symbolem dobrobytu , babka wielkanocna - symbol doskonałości, chleb jako symbol Chrystusa oraz chrzan jako symbol pokonania goryczy męki Zbawiciela. Nie zapomnieliśmy również o dekoracji naszego stołu: bukszpanie. Bukszpan to nadzieja chrześcijan na zmartwychwstanie i nieskończoność ich życia, jego zielony kolor odwołuje się do nadziei. Przed posiłkiem dzieci zmówiły krótka modlitwę a po posiłku złożyły sobie życzenia świąteczne.

Drukuj PDF

Śniadanie

Wielkanocne

W Placówce w Pogórskiej Woli już w środę rozpoczęliśmy świętowanie Wielkiej Nocy. W ramach zajęć spożyliśmy uroczyste "śniadanie wielkanocne". Na stole nie zabrakło podstawowych dań, które powinniśmy spożywać w Niedzielę Wielkanocną, był żurek z jajkiem i kiełbaską oraz babka. Złożyliśmy sobie nawzajem  wielkanocne życzenia.  Dzień wcześniej dzieci same przygotowały posiłek na ten uroczysty dzień.  Śniadanie było okazją przypomnienia tradycji związanych z obchodami tych jakże pięknych i ważnych Świąt dla nas chrześcijan. Dzień ten upłynął w rodzinnej i miłej atmosferze.

Drukuj PDF
Kiermasz przedświąteczny

Wielki Post jest dla wierzących dobrą okazją do głębokiej rewizji swojego życia. Wielkopostna liturgia pomaga nam w przygotowaniu się do przeżywania radosnej tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Stawia nam przed oczy trudną i bolesną drogę, którą szedł Chrystus, by przynieść światu zbawienie. Droga Krzyżowa jest dla nas przyglądaniem się naszemu osobistemu życiu przez pryzmat osób i wydarzeń, które odnotowane są w poszczególnych jej stacjach. W tym duchu wychowankowie Placówki w Skrzyszowie wraz z wychowawcą przygotowali i poprowadzili rozważania męki Pańskiej dla dzieci, w tutejszym kościele parafialnym w dniu 11 marca o godzinie 16.00. Po Drodze Krzyżowej zaprosili do obejrzenia i kupna własnoręcznie wykonanych dekoracji wielkanocnych wystawionych w przedsionku kościoła. Również na mszach świętych niedzielnych sprzedawane były prace dzieci a w akcję włączyli się także wychowankowie Placówki w Pogórskiej Woli. Wszystkim darczyńcom i ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie naszej działalności a księdzu proboszczowi za umożliwienie nam sprzedaży dzieł.

Drukuj PDF
Czwartkowe wypieki

Jak każdego roku, tak również i w tym wychowankowie PWD w Pogórskiej Woli "uczcili Tłusty czwartek". W czasie zajęć dzieci usmażyły tym razem nie tradycyjne pączki lecz oponki. Tym sposobem wielu wychowanków miało okazję po raz pierwszy spróbować tego typu wypieków. W przygotowanie posiłku każdy miał swój wkład. Po zakończonej pracy nastąpiła najbardziej oczekiwana przez wszystkich chwila- konsumpcja sporządzonych oponek przy ciepłej herbatce i w bardzo miłej atmosferze. Ową tradycję zamierzamy kontynuować przez kolejne lata.

Drukuj PDF

Ferie, ferie... i po feriach

Ferie zimowe dobiegły końca. W tym roku wychowankom obu Placówek również się nie nudziło, bowiem brały udział w wielu atrakcjach. Oprócz udziału w przedstawienie przedszkolaków ze Skrzyszowa czy zorganizowaniu Dnia babci i dziadka z wspólnym kolędowaniem (patrz artykuły poniżej) wychowankowie wybrali się do Tarnowa do kina Marzenie. Projekcja filmu nosiła tytuł "Operacja Arktyka" - Tym razem wychowankowie mieli większą szansę na zidentyfikowanie się z bohaterami - była to bowiem historia trójki rodzeństwa - dwóch dziewczynek i chłopca, którzy zdani byli na samych siebie aby przetrwać w trudnych warunkach, w których się znaleźli...
We czwartek wychowankowie wybrali sie wraz z wychowawcami pobliskiego Tuchowa. Był czas na indywidualną i współną modliwę w Sanktuarium Maryjnym a także na obejrzenie słynnej ruchomej Szopki.
W piątki z kolei dzieci korzystały z oferty biblioteki w Szynwałdzie, dzięki której obejrzały dwa filmy animowane pt. "Gnomeo i Julia" oraz "W głowie się nie mieści". Ponadto w pozostałe dni dzieci wykonały dużo prac plastycznych, grały w różne gry i zabawy świetlicowe.

Strona 10 z 24

<< pierwsza < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>