Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Szaleństwa w Rabce

17.07 wychowankowie z PWD w Skrzyszowie i Pogórskiej Woli wyjechali na jednodniową wakacyjną wycieczkę do Rabkolandu. Był to dzień pełen emocji, adrenaliny. Każdy mógł korzystać z niezliczonych atrakcji oferowanych przez park rozrywki. Dostępne były różne karuzele, młyńskie koło, Dolina Wikinga, Dom Strachu oraz spokojniejsze miejsca- Dom Śmiechu, odwrócony dom, wiejska zagroda itp. Każdy znalazł coś dla siebie. Dzień ten przyniósł dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

Drukuj PDF

Wakacje w Placówce rozpoczęte !!!

Nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Podczas letniego pobytu w Placówce w Skrzyszowie przygotowano dla dzieci wiele ciekawych atrakcji i alternatywy na miłe spędzenie wakacyjnego czasu. Poniżej przedstawiane będą sukcesywnie wydarzenia z wakacyjnego życia w Placówce począwszy od najbardziej aktualnych.

12 lipiec

W kolejny pogodny i słoneczny dzień dzieci wybrały się w plener do lasu skrzyszowskiego "Kruku". Tam był czas na wyhasanie się, wyszalenie, pogranie w piłkę, lub wręcz odwrotnie - wyciszenie się z dala od reszty dzieci, na kocu i prywatne rozmowy. Największą frajdą oczywiście było zjedzenie przywiezionej dla nas z Tarnowa pizzy na łonie natury.

26 czerwiec

Wakacyjna pogoda sprzyja pobytom na świeżym powietrzu. Okres wakacyjny rozpoczęliśmy od dekoracji placu wokół budynku - dzieci wykonały piękne malowidła kredą,każde w swoim stylu i guście.

27 czerwiec

W kolejnych dniach przeprowadzone zostały konkursy gry w badmintona, turniej piłkarzyków a także konkurs w jak najszybszym ułożeniu puzzli. Wyłonieni we wszystkich konkursach osobno zwycięzcy otrzymali zasłużone nagrody.

4 lipiec

4 lipca, we wtorek dzieci ze Skrzyszowa i Pogórskiej Woli wybrały się wraz z wychowawcami do kina na bajkę "Gru, Dru i Minionki". Lekka i przyjemna historyjka o sile rodziny w przeciwstawieniu się złu. Seans odbył się w tarnowskim kinie Marzenie.
Podchody

W PWD w Pogórskiej Woli 29.06. odbyły się podchody zorganizowane przez GCKiB w Skrzyszowie na 600 lecie istnienia naszej wsi. W grze plenerowej wzięło udział ok. 20 dzieci z P.Woli. Przed zabawą zostały zorganizowane dwa spotkania, na których uczestnicy napisali kontrakt, poznali najważniejsze wydarzenia związane z historią wioski oraz przygotowali mapy. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy po 5-4 osoby. Nad każdą grupą opiekę sprawował harcerz, który był równocześnie liderem grupy. Każda z grup miała wyznaczone inne zadanie, wędrowała do wyznaczonych punktów na mapie, gdzie otrzymywali kolejne wskazówki do rozwiązania hasła. Punktami były najważniejsze miejsca w P. Woli tzn. szkoła, biblioteka, kościół, stara dzwonnica, ośrodek zdrowia, a punktem końcowym budynek naszej placówki. Na zakończenie gry uczestnicy otrzymali słodkie nagrody oraz zorganizowano im poczęstunek w naszej placówce. Emocji, rywalizacji i dobrego humoru nie zabrakło nikomu, mimo burzy, która powitała uczestników podchodów.

Dzień Rodziny

czyli ognisko, konkursy, zabawy i słodkości

W tym roku w wyjątkowy sposób obchodziliśmy Dzień Rodziny. Spotkanie to miało miejsce w Placówce w Pogórskiej Woli 12 czerwca, w którym uczestniczyli zarówno wychowankowie z Pogórskiej Woli jak i ze Skrzyszowa. Na obchody tego święta zostali zaproszeni wszyscy rodzice naszych wychowanków. Spotkanie rozpoczęło się krótkim montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez dzieci ze Skrzyszowa. Następnie dzieci wręczyły swoim rodzicom przygotowane przez siebie galaretki owocowe. Kulminacyjnym punktem imprezy było ognisko z pieczeniem kiełbasek a na zakończenie odbyły się zawody sportowe dla dzieci z rodzicami, zwycięzcy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

Święto Dzieci

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień dla każdego, czy to dużego czy małego. W tym roku również w PWD w Pogórskiej Woli na dzieci czekała miła i słodka niespodzianka. Dla podkreślenia ważności i wyjątkowości tego dnia na sam początek wychowankowie zostali poczęstowani pysznymi ciasteczkami. Następnie po degustacji udaliśmy się dla ochłody na lody. w ramach zajęć dzieciaki w aktywny sposób spędzili resztę tego dnia na placu zabaw, między innymi dla spalenia zjedzonych kalorii. Dzień ten przyniósł wiele radości i zabawy naszym drogim dzieciom

Strona 2 z 24

<< pierwsza < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>