Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

wyjazdy

Email Drukuj PDF
Wyjazd do Sądeckiego Parku Etnograficznego

W dniu 18 sierpnia w ramach warsztatów "Mały Skrzyszów, tropię to..." zorganizowany został wyjazd do Nowego Sącza. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Skansenu, który przybliżył dzieciom architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową lokalnych grup etnograficznych - Lachów, Pogórzan i Górali Sądeckich oraz grup etnicznych: Łemków, Niemców i Cyganów. Tam dzieci obejrzały dawne meble, sprzęty, naczynia, części ubioru, obrazy i wszelkie inne przedmioty prezentujące bogatą tradycję tamtego regionu. Eksponaty pokazywały duchowe i społeczne aspekty życia wsi: obrzędowość, magię, wierzenia, medycynę ludową. Kolejnym punktem programu były warsztaty zabawkarskie, na których dzieci wykonały wspaniałe lalki z papieru szarego i krepiny a także zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego ukazującego rzemiosła z tamtego okresu.

Szaleństwa w Rabce

17.07 wychowankowie z PWD w Skrzyszowie i Pogórskiej Woli wyjechali na jednodniową wakacyjną wycieczkę do Rabkolandu. Był to dzień pełen emocji, adrenaliny. Każdy mógł korzystać z niezliczonych atrakcji oferowanych przez park rozrywki. Dostępne były różne karuzele, młyńskie koło, Dolina Wikinga, Dom Strachu oraz spokojniejsze miejsca- Dom Śmiechu, odwrócony dom, wiejska zagroda itp. Każdy znalazł coś dla siebie. Dzień ten przyniósł dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

Email Drukuj PDF

Wypoczynek w Zawoi

W dniach 30.06-4.07 2016r. Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie i Pogórskiej Woli wyjechały na wakacje do Zawoi- w Beskidzie Żywieckim. Dzieci wypoczywały w Ośrodku Wczasowo Wypoczynkowym "SILVER Sp. z o.o"

W wypoczynku uczestniczyło 25 wychowanków z obu Placówek. Dzieci miały zapewnione mnóstwo atrakcji od rana do wieczora każdego dnia. Pierwszym punktem pobytu było zwiedzanie Skansenu w Zubrzycy Górnej. Jedną z ciekawszych atrakcji był wyjazd kolejką górską na Mosorny Groń, ponieważ niektóre z dzieci miały okazję po raz pierwszy jechać taką kolejką. Schodząc z góry mogły podziwiać piękny Wodospad Mosorczyk o wysokości 8m n.p.m. Wiele wrażeń pozostawił zielony kulig na wozach zakończony ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Dzieci również miały okazję zobaczyć bacówkę na Hali Barankowej, a po długiej wędrówce mogły "popluskać się" w okolicznym potoczku.  Zwiedziły również "zawojski Wawel" w Suchej Beskidzkiej. Dzieci brały też udział w zajęciach zorganizowanych przez wychowawców. Natomiast na zakończenie 5-cio dniowego pobytu w górach, w drodze powrotnej dzieci miały możliwość obejrzeć Dom Rodzinny Św. Jana Pawła II w Wadowicach.

Strona 1 z 3

<< pierwsza < 1 2 3 następna > ostatnia >>