Placówka Wsparcia Dziennego w Skrzyszowie

Filia w Pogórskiej Woli -aktualności

 

Wakacyjne warsztaty

Od połowy lipca do połowy sierpnia w PWD w Pogórskiej Woli odbył się wakacyjny cykl warsztatów teatralnych prowadzonych przez Arkadiusza Boryczkę. Warsztaty zostały zainicjowane przez GCKiB w Skrzyszowie. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu po dwie godziny, w trakcie których uczestnicy zostali zapoznani z podstawowymi zasadami pracy na scenie. Mieli okazję dokonać analizy swojego ciała poprzez doskonalenie zmysłu słuchu, ćwiczenia z rytmiki oraz ćwiczenia fonetyczne. Nie zabrakło również miejsca na odgrywanie krótkich ról wymyślonych przez samych uczestników scenek. W ostatni dzień zajęć w warsztatach wzięły udział również dzieci spoza placówki. Zajęcia te wniosły w życie placówki wiele dobrej zabawy i spontaniczności w dzaiłaniu dzieci.

Podchody

W PWD w Pogórskiej Woli 29.06. odbyły się podchody zorganizowane przez GCKiB w Skrzyszowie na 600 lecie istnienia naszej wsi. W grze plenerowej wzięło udział ok. 20 dzieci z P.Woli. Przed zabawą zostały zorganizowane dwa spotkania, na których uczestnicy napisali kontrakt, poznali najważniejsze wydarzenia związane z historią wioski oraz przygotowali mapy. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy po 5-4 osoby. Nad każdą grupą opiekę sprawował harcerz, który był równocześnie liderem grupy. Każda z grup miała wyznaczone inne zadanie, wędrowała do wyznaczonych punktów na mapie, gdzie otrzymywali kolejne wskazówki do rozwiązania hasła. Punktami były najważniejsze miejsca w P. Woli tzn. szkoła, biblioteka, kościół, stara dzwonnica, ośrodek zdrowia, a punktem końcowym budynek naszej placówki. Na zakończenie gry uczestnicy otrzymali słodkie nagrody oraz zorganizowano im poczęstunek w naszej placówce. Emocji, rywalizacji i dobrego humoru nie zabrakło nikomu, mimo burzy, która powitała uczestników podchodów.

Dzień Rodziny

czyli ognisko, konkursy, zabawy i słodkości

W tym roku w wyjątkowy sposób obchodziliśmy Dzień Rodziny. Spotkanie to miało miejsce w Placówce w Pogórskiej Woli 12 czerwca, w którym uczestniczyli zarówno wychowankowie z Pogórskiej Woli jak i ze Skrzyszowa. Na obchody tego święta zostali zaproszeni wszyscy rodzice naszych wychowanków. Spotkanie rozpoczęło się krótkim montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez dzieci ze Skrzyszowa. Następnie dzieci wręczyły swoim rodzicom przygotowane przez siebie galaretki owocowe. Kulminacyjnym punktem imprezy było ognisko z pieczeniem kiełbasek a na zakończenie odbyły się zawody sportowe dla dzieci z rodzicami, zwycięzcy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

Strona 1 z 15

<< pierwsza < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>